Zamknij

Ksiądz Adam Dzióba nie żyje. Proboszcz parafii w Krasnem miał koronawirusa

13.09.2020 14:14
Ksiądz Adam Dzióbka
fot. gminakrasne.pl

Ksiądz Adam Dzióba, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem nie żyje. Duchowny zmarł niespodziewane w sobotę 12 września. Wcześniej potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. 

Ksiądz Adam Dzióba z parafii w Krasnem trafił do szpitala w Dębicy 8 września, gdzie po wykonaniu testu potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Dwa dni później duchowny został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Łańcucie. W sobotę na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pojawiła się informacja o śmierci księdza proboszcza. 

"Zmarł ksiądz proboszcz dr Adam Dzióba. Prosimy o modlitwę w Jego intencji" - napisano w krótkim komunikacie. 

Ksiądz Adam Dzióka nie żyje. 2 września prowadził lekcje w szkole

Śmierć księdza Adama Dzióby wstrząsnęła mieszkańcami małej miejscowości pod Rzeszowem. Jak ustalił ''Fakt'' duchowny jeszcze 2 września prowadził lekcje w szkole. Po kilku dniach wziął zwolnienie lekarskie. - Zaczęliśmy się martwić, kiedy trafił do szpitala. Nie traciliśmy jednak nadziei. Myśleliśmy, że szybko wyzdrowieje i zaraz do nas wróci. Odszedł tak nagle - mówi jedna z parafianek. 

Zobacz także

Ks. dr Adam Dzióba pochodził z Lipnicy. W 1985 roku zdał maturę w kolbuszowskim LO. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. 15 czerwca 1991 roku przyjął święcenia kapłańskie.

Na początku lat 90′ pracował w parafii pw. św. Rocha w Słocinie. Jako doktor nauk teologicznych, specjalizował się w teologii pastoralnej. W latach 1997 – 2008 był katechetą w Załężu. Przez wiele lat pełnił funkcję Duszpasterza Rodzin Diecezji Rzeszowskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Fakt/Gazeta Wyborcza