Zamknij

Kwarantanna po powrocie z zagranicy? Nowe informacje od rzecznika rządu

06.08.2020 18:27
Lotnisko
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

W tej chwili nie ma przesłanek do wprowadzenia obowiązku kwarantanny dla osób wracających z zagranicy - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak zaznaczył, takie ryzyko może jednak istnieć, o czy powinny pamiętać osoby, które chcą się udać na zagraniczną wycieczkę.

Rzecznik rządu Piotr Müller w TVP 1 pytany był o sytuację związaną z epidemią koronawirusa i notowany w ostatnich dniach wzrost zachorowań. Müller tłumaczył, że wcześniej, tak jak w innych krajach Unii Europejskiej, liczba zakażeń malała z uwagi na m.in. wprowadzane obostrzenia.

Niestety okazało się później, również we Francji, w Hiszpanii, we Włoszech, że ta liczba zakażeń rośnie i teraz trzeba podejmować działania. Myślę, że przez wiele miesięcy jeszcze niestety będziemy mieli do czynienia właśnie z takiego typu etapami, to znaczy dużych wzrostów, dużych spadków

 - powiedział rzecznik rządu. 

Kwarantanna po powrocie z zagranicy? ''Nie ma przesłanek'' 

Piotr Müller pytany był również o kwestię kwarantanny dla osób wracających z zagranicy. Rzecznik rządu zaznaczył, że kwarantanna nadal jest możliwa do wprowadzenia. - Natomiast w tej chwili przesłanek do jej wprowadzenia jeszcze nie widzimy, więc nie spodziewam się, żeby w najbliższych dniach taka decyzja będzie podejmowana - podkreślił.

Mam nadzieję, że w ogóle nie będzie musiała być podjęta. Aczkolwiek mówimy o tym wcześniej, że takie ryzyko zawsze może istnieć, uprzedzając tym osoby, które być może chcą udać się za granicę na wycieczkę

 - dodał.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP