Zamknij

Koronawirus w ośrodku Caritas. Zakażonych prawie 40 osób

14.10.2020 17:05
Legnica
fot. Google Street View

25 pacjentów oraz 11 osób z personel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez legnicką Caritas jest zakażonych koronawirusem. Caritas Diecezji Legnickiej prosi o wsparcie wolontariuszy, którzy mogliby pomóc w opiece nad pacjentami przebywającymi w ośrodku.

Koronawirus w ośrodku Caritas. Jak podała w środę Caritas Diecezji Legnickiej, w prowadzonym przez tę organizacje Zakładzie Opiekuńczno-Leczniczym przebywa obecnie 33 pacjentów, z czego 25 jest zakażonych koronawirusem.

Legnica. Koronawirus w ośrodku Caritas

"Personel ZOL pracujący obecnie tylko w naszej placówce liczy 22 osoby. Jedenaście osób ma wynik ujemny, pozostali mają wynik dodatni” - podano w komunikacie.

 Legnicka Caritas zapewniła przy tym, że pacjenci ośrodka są systematycznie konsultowani przez lekarza pracującego z ZOL-u.

Zobacz także

Do opieki nad pacjentami zgłosiło się dodatkowo trzech pracowników Caritas z Jeleniej Góry. ZOL czeka na powrót personelu, który jest w kwarantannie, a legnicka Caritas prosi wolontariuszy o pomoc przy opiece na chorymi pacjentami. Jak podano, do tej pory zgłosiło się dwóch wolontariuszy.

Koronawirus w Polsce. 14.10.2020 - rekord zakażeń

Koronawirus w Polsce boje kolejne rekordy. W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne 6526 przypadków, co stanowi najwyższy dobowy przyrost zakażeń od momentu wybuchu epidemii w Polsce na początku marca tego. Resort poinformował także o śmierci 116 osób.

Zobacz także

Łącznie od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziły się 141 804 osoby, zanotowano także 3217 ofiar śmiertelnych. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

RadioZET.pl/PAP/Facebook