Zamknij

Dzwonił po pomoc skarżąc się na objawy COVID-19. Zmarł przed przyjazdem karetki

31.03.2020 10:16
Karetka
fot. PAP

45-letni mieszkaniec Wilkowic zmarł w oczekiwaniu na transport do szpitala zakaźnego. Mężczyzna wcześniej poinformował służby, że odczuwa objawy podobne do zakażenia koronawirusem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O śmierci mężczyzny informuje lokalny portal leszno.naszemiasto.pl. 45-latek od kilku dni miał skarżyć się na pogarszający się stan zdrowia. Mężczyzna w końcu zgłosił służbom, że ma objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. 

''W poniedziałek 30 marca po południu miał pojawić się po chorego transport medyczny i przewieźć go do szpitala zakaźnego'' - czytamy na leszno.naszemiasto.pl. Niestety mężczyzna zmarł, zanim karetka dotarła na miejsce. 45-latek osierocił trójkę dzieci.

Koronawirus w Wielkopolsce 

We wtorek w Wielkopolsce potwierdzono kolejnych 13 przypadków zakażenia koronawirusem. Są to m.in. trzy osoby z powiatu kaliskiego. Jedna młoda i dwie starsze kobiety przebywają w stanie dobrym pod opieką lekarzy w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Wszystkie miały wcześniej kontakt z osobą zakażoną. 

Zobacz także

Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u ośmiu mieszkańców powiatu krotoszyńskiego; pięciu kobiet i trzech mężczyzn. Wszystkie te osoby miały wcześniej kontakt z osobą zakażoną. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem także u starszego mężczyzny z powiatu leszczyńskiego oraz starszego mężczyzna z powiatu kępińskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 147 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzy osoby zmarły. 

RadioZET.pl/Leszno Nasze Miasto