Zamknij

Decyzja ws. obostrzeń w środę lub czwartek. "Brany jest pod uwagę każdy wariant"

06.04.2021 13:07
Piotr Müller
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią zostaną przedłużone? - W środę, najpóźniej w czwartek zostanie przekazana informacja dotycząca ewentualnego przedłużenia obowiązujących obostrzeń i ich zakresu - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Na wtorkowej konferencji prasowej z udziałem ministra Michała Dworczyka rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że w środę o godz. 10 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który na podstawie najświeższych danych podejmie decyzję dotyczącą obostrzeń.

Lockdown i nowe obostrzenia. Kiedy rząd ogłosi decyzje?

Müller przekazał, że informacje dotyczące ewentualnego przedłużenia obowiązujących obostrzeń i ich zakresu zostaną przekazane w środę, najpóźniej w czwartek. - Brany jest pod uwagę każdy wariant - zarówno korekt w obecnie obowiązujących obostrzeniach, jak i utrzymania ich w obecnym kształcie. 

Obecnie do 9 kwietnia obowiązują zaostrzone zasady, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne, są nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 mkw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP