Zamknij

Będzie drugi lockodown? "Trudno się wypowiadać, sytuacja jest dynamiczna"

19.10.2020 22:37
Michał Dworczyk
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Będzie drugi lockdown? Jak stwierdził szef KPRM Michał Dworczyk, trudno obecnie odpowiedzieć na to pytanie. - Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać - dodał.

Lockdown po raz drugi - czy rząd zdecyduje się na taki krok? W perspektywie obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce taki scenariusz ma szansę się zdarzyć. O tę kwestię na antenie TVN24 pytany był szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk.

- Dziś trudno jednoznacznie stwierdzać się, czy ponowny lockdown się wydarzy czy nie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać działania do jej rozwoju - mówił Dworczyk.

Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie dlatego, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna. (...) Przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać

Michał Dworczyk, szef KPRM

Jak zaznaczył, "rząd w tej chwili prowadzi politykę z jednej strony zadbania o zdrowie i życie Polaków, to jest najważniejsza kwestia".

Zobacz także

- Z drugiej strony (podejmowane) działania nie mogą zniszczyć gospodarki, która już bardzo ucierpiała w czasie pierwszej fali pandemii Covid-19 - dodał minister.

Lockdown po raz drugi? "Trudno stwierdzać, czy się wydarzy czy nie"

Dworczyk wyraził nadzieję, że do ponownego lockdownu podobnego do tego, z którym mieliśmy do czynienia wiosną, nie dojdzie.

- Ale dzisiaj mówienie w sposób stanowczy, jednoznaczny, że coś się wydarzy albo nie, wydaje mi się, że jest niedobre, bo sytuacja jest po prostu bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać nasze działania do jej rozwoju - podkreślił szef kancelarii premiera.

Zobacz także

Pytany o możliwość zamknięcia cmentarzu 1 listopada, zaznaczył, że "w tej chwil nie jest to rozpatrywane".

Zobacz także

- Natomiast namawiamy i apelujemy do wszystkich, żeby wizyty na grobach naszych najbliższych rozłożyć w czasie, a będąc już na cmentarzach przestrzegać wszystkich wymogów sanitarnych; zachować odstęp i przestrzegać wszystkich przepisów, które mają odgraniczać rozprzestrzenianie się wirusa - powiedział Dworczyk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/TVN24