Zamknij

Duży hotel w górach otwarty. Oferuje usługi medyczne

PAP
22.01.2021 21:49
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Maciej Kaczmarski/REPORTER

Lockdown w Polsce spotyka się z coraz większym protestem. Wiele osób stara się omijać obostrzenia i otwiera swoje przybytki. Tak zrobił właściciel dużego hotelu w górach, który w piątek wznowił swoją działalność. Hotel oferuje klientom usługi medyczne. "Hotel funkcjonuje na podstawie najnowszych wytycznych i rozporządzeń regulujących kwestie pandemii COVID-19" – zapewniono na stronie internetowej obiektu.

Lockdown w Polsce wciąż obowiązuje – zakaz działalności dotyczy m.in. hoteli i restauracji. Przedsiębiorcy protestują przeciwko obostrzeniom wprowadzonym przez rząd i podkreślają, że lockdown odebrał im jedyne źródło zarobku. Naprzeciw rządowym restrykcjom wyszedł m.in. duży hotel w Białce Tatrzańskiej, który w piątek otworzył się dla klientów. "Twój organizm sygnalizuje, że czas się zatrzymać i zadbać o zdrowie? Pomoże Ci w tym indywidualnie dobrany program terapii manualnej ze wsparciem dobroczynnego działania białczańskich wód termalnych" – czytamy na stronie internetowej hotelu w Białce Tatrzańskiej.

Oprócz usług hotelarskich w Białce Tatrzańskiej oferowane są konsultacje medyczne z lekarzem lub fizjoterapeutą, zabiegi terapeutyczne czy nielimitowany dostęp do tamtejszych basenów termalnych.

Lockdown w Polsce. Duży hotel w górach otwarty. Oferuje usługi medyczne

Beata Trojańska szefowa zakopiańskiego sanepidu zapewniła Polską Agencję Prasową, że stacja rozpatruje wszystkie sprawy i podejmowane są stosowne czynności kontrolne, które mogą zakończyć się postępowaniem administracyjnym zakończonym ewentualną karą finansową w wysokości do 30 tysięcy złotych. Sanepid jednak nie udziela informacji odnośnie konkretnego obiektu. - Nie przekazujemy takich informacji, ponieważ byłoby to wskazanie na konkretnego przedsiębiorcę – zakończyła Trojańska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP