Zamknij

90 uczniów podstawówki z Łodzi na kwarantannie. Koronawirusa ma nauczycielka

10.09.2020 22:04
Koronawirus w szkole, Łódź
fot. East News, zdj. ilustracyjne

Aż 90 uczniów z łódzkiej Szkoły Podstawowej nr 23 trafiło na kwarantannę po wykryciu koronawirusa u jednej z nauczycielek – powiedział PAP rzecznik wojewódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz. Wyłączeni z nauki są uczniowie czterech klas różnych roczników.

Koronawirus w SP nr 23 w Łodzi. O zakażeniu jednej z nauczycielek tej placówki informowało dziś po południu biuro prasowe prezydenta Łodzi.

- Trwa postępowanie epidemiologiczne. Gospodarzem postępowania jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi, na której wytyczne czekamy – przekazały służby prasowe prezydent miasta.

Koronawirus sparaliżował prace czterech klas. 90 uczniów na kwarantannie, ale i nauce zdalnej

Wieczorny komunikat potwierdził trudną sytuację w placówce. - Potwierdzam, że ok. 90 uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi oraz członków ich rodzin zostało poddanych kwarantannie – przekazał rzecznik łódzkiego sanepidu Zbigniew Solarz. Dodał, że chodzi o uczniów klas szóstej, siódmej i dwóch ósmych.

Zobacz także

Kwarantanna uczniów i ich bliskich ma charakter prewencyjny a postępowanie służb sanitarnych jest w toku

zaznaczył rzecznik sanepidu

Dziennik Łódzki podał z kolei, że uczniowie wspomnianych czterech klas mają od czwartku, 10 września, naukę zdalną. Zakażona koronawirusem nauczycielka nie miała objawów, choroba wystąpiła natomiast w jej bliskim otoczeniu. Pozytywny wynik dał dopiero drugi test.

W woj. łódzkim do piątku w zdalnym trybie nauczania pozostanie blisko 150 uczniów Szkoły Podstawowej w Byszewie w gminie Kutno i 125 uczniów oraz 17 nauczycieli z Bolimowa w powiecie skierniewickim.

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Łódzki