Zamknij

Łódź. Koronawirus w kolejnych przedszkolach i szkołach. Sytuacja jest rozwojowa

14.09.2020 20:58
Koronawirus w placówkach oświatowych w Łodzi
fot. East News/MARZENA BUGALA (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w Łodzi. W jednej ze szkół podstawowych oraz w dwóch miejskich przedszkolach potwierdzono badaniami przypadki zarażenia SARS-CoV-2. Trzy kolejne szkoły czekają na wyniki badań oraz wytyczne z sanepidu. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 23 zakończono kwarantannę.

Służby prasowe prezydenta miasta Łodzi przekazały, że w przedszkolu nr 185 jedna grupa dzieci od wtorku będzie przebywać na kwarantannie. Koronawirusa potwierdzono u jednej osoby w przedszkolu nr 66. Czterech nauczycieli oraz dwunastu przedszkolaków przebywa w domach. 

Koronawirus w placówkach oświatowych w Łodzi

Covid-19 zdiagnozowano także u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 42. W tej placówce w klasach IV-VIII zdalne. Pozostali uczniowie, którzy nie mieli styczności z osobą zakażoną, uczęszczają normalnie do szkoły.

Zobacz także

W szkołach podstawowych nr 116 i 138, a także w 44 Liceum Ogólnokształcącym jest dziewięć przypadków podejrzenia kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem. Trwa oczekiwanie na wyniki badań oraz wytyczne sanepidu. Biuro prasowe prezydenta miasta Łodzi przekazało także, że skończyła się kwarantanna w Szkole Podstawowej nr 12. Od wtorku uczniowie znów będą uczyć się w trybie stacjonarnym.

Zobacz także

Koronawirusa potwierdzono także u jednej z uczennic placówek w Białej Podlaskiej. Cała klasa, a także 19 nauczycieli trafiło na kwarantannę. SARS-CoV-2 wykryty w tej szkole to pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w placówce oświatowej w tym mieście.

RadioZET.pl/PAP