Zamknij

Koronawirus w kolejnej szkole. Wszyscy uczniowie uczą się zdalnie

28.09.2020 18:33
Koronawirus w LO w Łodzi
fot. East News/MAREK MALISZEWSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus w XIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Eliasza Chaima Majzela w Łodzi. SARS-CoV-2 zarażona jedna z uczennic. Od poniedziałku w placówce wprowadzono nauczanie zdalne.

Łódź. Kolejne liceum w tym mieście przeszło na nauczanie zdalne z powodu wykrycia koronawirusa. W ubiegłym tygodniu przez wirus SARS-CoV-2 zamknięto dwie szkoły średnie.

Koronawirus w Łodzi. Zamknięto kolejną szkołę

W związku z wykryciem koronawirusa u jednej z uczennic XIII LO w Łodzi, w placówce wprowadzono nauczanie zdalne. "U uczennicy klasy III potwierdzono zakażenie Covid-19. Decyzją Sanepidu 25 uczniów oraz 5 nauczycieli i zostało skierowanych na kwarantannę od dziś do 2 października. Z uwagi na brak możliwości zorganizowania zastępstw za nieobecnych nauczycieli wprowadzono do 2 października zdalne nauczanie dla całej szkoły tj. 463 uczniów" – przekazała Monika Pawlak z Urzędu Miasta Łodzi.

Zobacz także

W poprzednim tygodniu w związku z wykryciem zakażenia SARS-CoV-2 u uczniów na tryb zdalnego nauczania przeszło XXXIII LO przy ul. Kusocińskiego oraz XX LO przy ul. Bohdanowicza. Łódzki magistra przekazał także, że pozytywny test na Covid-19 wyszedł w Przedszkolu Miejskim nr 41 przy ul. Gdańskiej. Na kwarantannę skierowano 35 dzieci oraz 3 nauczycieli. Dla dwóch grup zarządzono zdalne nauczanie.

RadioZET.pl/PAP