Zamknij

Koronawirus na maturze. Nauczyciele i uczniowie na kwarantannie

19.06.2020 12:17
koronawirus na maturze
fot. Julian Sojka/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Koronawirus na maturze w Wieluniu (łódzkie). U jednego z nauczycieli zasiadających w komisjach egzaminacyjnych test wykazał obecność SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto personel szkoły i uczniów, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym.

Jeden z nauczycieli w Wieluniu otrzymał dodatni test na obecność koronawirusa. Według portalu dziennikwschodni.pl, który powołuje się na relację dyrektor sanepidu Barbary Sułkowskiej, mężczyzna ten zasiadał w komisjach egzaminacyjnych podczas tegorocznej matury.

Zobacz także

Koronawirus na maturze w Wieluniu. Personel i uczniowie na kwarantannie

Nauczyciel to pracownik Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. W placówce pracował zdalnie i nie miał kontaktu z personelem ani uczniami, zasiadał jednak w komisjach egzaminacyjnych.

Jak podaje dziennikwschodni.pl, mężczyzna pracował przy egzaminach w ZS nr 1 w Wieluniu oraz w I Liceum Ogólnokształcącym. Nauczyciele i uczniowie, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym, zostali objęci kwarantanną. W zespole szkół jest to 26 uczniów i dwoje nauczycieli, z kolei w liceum - trzech uczniów i jeden nauczyciel.

Co z egzaminami? Uczniowie muszą uzbroić się w cierpliwość.

Matura 2020 z geografii. Arkusze i odpowiedzi

Wieluński sanepid wykona im badania, więc jest duża szansa, że będą mogli spokojnie podejść do kolejnej części egzaminów w następnym tygodniu

– mówił w rozmowie z portalem dziennikwschodni.pl dyrektor ZS nr 1.

Uczniowie muszą teraz poczekać na wyniki testów. Będą one znane najpóźniej w poniedziałek.

W liceum matura już się zakończyła, jednak w zespole szkół uczniowie wciąż mają egzaminy przed sobą. Wiadomo już, że jeden z maturzystów objęty kwarantanną nie przystąpił w piątek w ZS nr 1 do egzaminu z geografii.

Zobacz także

RadioZET.pl/dziennikwschodni.pl