Zamknij

Koronawirus wykryty u katechety. 9 klas na kwarantannie

29.09.2020 14:59
Koronawirus
fot. East News/Julian Sojka (zdjęcie ilustracyjne)

Łomża. Koronawirus w I Liceum Ogólnokształcącym. Objawy Covid-19 pojawiły się u jednego z nauczycieli. 9 klas skierowano na kwarantannę.

Od środy, 30 września I Liceum Ogólnokształcące w Łomży przechodzi na nauczanie zdalne. Po wykryciu koronawirusa u jednego z nauczycieli, 9 klas w tej placówce skierowano na kwarantannę — przekazał serwis mylomza.pl.

Koronawirus w I LO w Łomży

Wtorkowe zajęcia dydaktyczne zostały odwołane przez dyrekcję I LO w Łomży. Skorzystano z tzw. dnia nauczycielskiego. Dyrekcja szkoły podjęła także decyzję, że od środy przechodzi na system nauczania zdalnego. Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży przekazał w rozmowie z serwisem mylomza.pl, że szkoła jest w ciągłym kontakcie z sanepidem.

Zobacz także

Magistrat informując o przypadku SARS-CoV-2 w I LO w Łomży przekazał, że "objawy COVID-19 wykryto u jednego z nauczycieli". Według nieoficjalnych informacji lokalnego serwisu chodzi o szkolnego katechetę, który miał kontakt z 9 klasami (zostały one skierowane na kwarantannę). Oprócz nich zarażony pedagog kontaktował się z jednym nauczycielem i trzema uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. Oni także przebywają na kwarantannie.

Koronawirus w Polsce: raport

We wtorek  Ministerstwo Zdrowia przekazało, że  w Polsce 29 września odnotowano 1326 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przez  Covid-19 zmarło 36 osób.  Kolejne rekordy odnotowywane są także w krajach europejskich. Władze niektórych państw przywracają obostrzenia oraz restrykcje.

Resort zdrowia zapowiedział także dodatkowe  obostrzenia ze względu na wzmożony rozwój epidemii koronawirusa. Przedstawił je na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Adam Niedzielski. W strefie zielonej limit osób na weselu będzie wynosił 100 osób, a nie 150. W Strefie żółtej limit zmniejszono do 75. Bez zmian pozostaje strefa czerwona — tam maksymalna liczba osób na weselu to 150.

Zobacz także

Ponadto w strefie czerwonej pojawi się nowy typ obostrzenia, które do tej pory jeszcze nie obowiązywało. "Chcemy wprowadzić rozwiązanie, dotyczące ograniczenia działalności punktów gastronomicznych, restauracji, barów i pubów. Chcemy ograniczyć je tylko i wyłącznie w czerwonej strefie, do godziny 22.00" - powiedział Niedzielski. W strefie żółtej oraz czerwonej powróci także obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz.

RadioZET.pl/mylomza.pl