Zamknij

Ogniska koronawirusa w dwóch kościołach. Sanepid apeluje do uczestników mszy

06.07.2020 12:22

Koronawirus na Lubelszczyźnie. U 52 osób w powiecie bialskim wykryto zakażenie SARS-CoV-2. Wśród nowych ognisk wirusa wymienia się m.in. dwa kościoły. Zamknięto także lokalny urząd oraz targowisko.

koronawirus w kościele
fot. Shutterstock.com

Koronawirus w Lubelskiem. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej opublikował komunikat, w którym zwrócił się do mieszkańców biorących udział w mszach świętych i spowiedzi. Były one narażone na bezpośrednie zagrożenie koronawirusem.

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie Magdalena Smolińska-Kornas powiedziała w poniedziałek, że w powiecie bialskim są cztery ogniska epidemiczne koronawirusa, związane ze środowiskowym domem samopomocy w Kodniu, Nadbużańskim Odziałem Straży Granicznej, Urzędem Pracy w Białej Podlaskiej oraz obszarem gminy Piszczac

"Nadal poszukujemy osób, które brały udział we mszach świętych w kościołach Piszczacu i Kościeniewiczach” – zaznaczyła Smolińska-Kornas.

Zobacz także

Koronawirus w kościele. Sanepid szuka wiernych

Parafianie, którzy w dniach od 10 czerwca do 2 lipca brali udział w ceremoniach w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu, mogli być narażeni na kontakt z zakażoną osobą. To samo tyczy się uczestników mszy w kościele NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach w dniach 1-3 lipca.

Jak podał sanepid, osoby te proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Białej Podlaskiej.

Epidemia koronawirusa w regionie nie słabnie. Jak podaje Samorządowy Portal Internetowy gminy Piszczac, z powodu zagrożenia zamknięto lokalne targowisko. Od 6 lipca niedostępny dla interesantów pozostaje też urząd gminy. "Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej, która wykluczy inny niż osobisty sposób załatwienia sprawy.

loader

Zobacz także

Wśród zakażonych w regionie wymienia się m.in. księdza z Kościeniewicz. Dotychczas w powiecie bialskim wykryto zakażenie koronawirusem u 52 osób, w tym dziewięć osób trafiło do szpitala. W kwarantannie jest obecnie 207 osób.

RadioZET.pl/"Kurier Lubelski"/PAP