Zamknij

Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Onet: zakażeni też członkowie rodziny

28.09.2020 12:09
Łukasz Szumowski
fot. Jacek Dominski/REPORTER

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Wśród zakażonych jest też kilku członków jego rodziny - poinformował Onet. 

Łukasz Szumowski ma koronawirusa - taką informację podał w poniedziałek Onet. Do zakażenia miało dojść po powrocie do Polski. Wiadomo bowiem, że Szumowski po tym, jak odszedł ze stanowiska ministra zdrowia, spędził urlop na Wyspach Kanaryjskich. 

Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia od stycznia 2018 roku do sierpnia 2020. Na ostatni rok jego kadencji przypadła walką z epidemią koronawirusa w Polsce. Szumowski, jako szef resortu zdrowia, stał się twarzą tej walki. Zyskał ogromną popularność i w pewnym momencie przewodził nawet w ogólnopolskich rankingach zaufania, wyprzedzając nawet dotychczasowego lidera, prezydenta Andrzeja Dudę. 

Łukasz Szumowski podał się do dymisji, mimo iż wcześniej wielokrotnie zapewniał, że "nie opuści okrętu". Później zmienił wersję, mówiąc w wywiadach, że odejście z urzędu planowane było od dawna, a opóźnił je marcowy wybuch epidemii.

Zobacz także

Szumowskiemu zarzucano m.in. niegospodarność i zakup maseczek ochronnych oraz respiratorów niewiadomego pochodzenia od człowieka trudniącego się handlem bronią. On sam wielokrotnie tłumaczył się z tej sprawy. 

RadioZET.pl/Onet.pl