Zamknij

Ogródki restauracyjne otwarte w majówkę? "Nie wykluczam takiego wariantu"

07.04.2021 21:10
Piotr Muller
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER

Obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Kiedy będzie można liczyć na ich luzowanie? - Liczę, że koniec kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, że przynajmniej częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dotyczące usług na powietrzu - mówił w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Adam Niedzielski poinformował w środę, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola; uczniowie uczą się zdalnie.

Rzecznik rządu Piotr Müller wyraził nadzieję na antenie Polsat News, że po 18 kwietnia uda się zniwelować część obowiązujących obecnie obostrzeń. - Taki jest cel, aby też nadmiarowo ich nie wprowadzać, jeżeli to nie będzie koniecznie - dodał.

Kiedy luzowanie obostrzeń? Müller: Liczę, że końcówka kwietnia przyniesie lepsze informacje

- Liczę, że końcówka kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, to znaczy, iż przynajmniej częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dotyczące kwestii usług na powietrzu. To wszystko zależy od tego, jak daleko będzie posunięty program szczepień i jak będzie wyglądała sytuacja, jeżeli chodzi o obłożenie łóżek w szpitalach i respiratorów - mówił Müller.

Dopytywany, czy jest nadzieja na to, że majówkę będzie można spędzić w ogródkach restauracyjnych, rzecznik rządu odpowiedział, że nie wyklucza takiego wariantu. - Ale wolę zaniżać oczekiwania, ponieważ ten rok wydarzeń związanych z epidemią nauczył nas naprawdę dużej pokory, jeżeli chodzi o oczekiwania - dodał. Müller wyraził też nadzieję, że w przyszłym tygodniu możliwe będzie ogłoszenie decyzji dotyczących żłobków, przedszkoli i "być może" też innych usług.

Dopytywany o powrót do regionalizacji obostrzeń ocenił, że "w tym okresie to bardzo mało prawdopodobny wariant". - Nie wydaje mi się, żeby wariant regionalizacji był możliwy jeszcze na tym etapie. W przyszłości oczywiście do takich możliwości możemy wrócić, zależnie od sytuacji epidemicznej, podobnie, jak to miało miejsce jesienią – przekazał. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Polsat News