Obserwuj w Google News

Małgorzata Kidawa-Błońska zakażona koronawirusem. "Nie traćcie czujności"

2 min. czytania
07.04.2021 12:36
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu i posłanka Koalicji Obywatelskiej, jest zakażona koronawirusem. "Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w domu" - napisała Kidawa-Błońska w środę na Twitterze.

Małgorzata Kidawa-Błońska
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu oraz posłanka Koalicji Obywatelskiej, poinformowała w mediach społecznościowych, że jest zakażona koronawirusem. Zaznaczyła jednak, że czuje się dobrze. 

Starałam się bardzo uważać, ale wirus jest podstępny. Niestety, dopadł także mnie - Małgorzata Kidawa-Błońska

"Czuję się dobrze i najbliższe dni spędzę w domu. Proszę, uważajcie na siebie, nie traćcie czujności. Trzymajcie się zdrowo!" - dodała w opisie na swoim profilu na Twitterze. 

W środę badania potwierdziły w Polsce zakażenie koronawirusem u 14 910 osób. Zmarło 638 pacjentów z Covid-19. Łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku wykrycia pierwszego przypadku w Polsce to obecnie 2 471 617, 55 703 chorych zmarło. 

Niedzielski: obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas środowej konferencji prasowej, że obowiązujące obecnie obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa zostaną utrzymane do 18 kwietnia. Dodał też, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną.

Redakcja poleca

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami epidemicznymi - które pierwotnie miały obowiązywać do 9 kwietnia - zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto są też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu.

Od dłuższego czasu nieczynne są także obiekty sportowe, placówki kulturalne (kina, muzea, teatry), hotele, a także lokale gastronomiczne (które mogą wydawać posiłki jedynie na wynos i na dowóz). Nieczynne są również żłobki i przedszkola, a uczniowie klas szkół podstawowych i średnich oraz studenci uczelni wyższych realizują naukę w trybie zdalnym. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter