Zamknij

Małopolska: Koronawirus w urzędzie marszałkowskim. "Pracuje bez zakłóceń"

13.08.2020 16:56
Koronawirus w UMWM
fot. screen Google Maps

Dodatni wynik testu na koronawirusa potwierdzono dziś u asystenta członka zarządu województwa małopolskiego Marty Malec-Lech. Na kwarantannę udało się z miejsca kilku pracowników, w tym sama Malec-Lech.

Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Jak poinformowała w czwartek Małgorzata Gorczyca z biura prasowego UMWM, zakażenie wykryto w środę, co poskutkowało wdrożeniem procedur.

Osoba zakażona, którą okazał się asystent członka zarządu województwa, przebywa w izolacji w swoim domu. Urzędnicy mający z nim wcześniej kontakt przemodelowali swoją pracę w Kancelarii.

Koronawirus w urzędzie marszałkowskim. Zareagowali momentalnie

Na kwarantannę udali się, poza Martą Malec-Lech, pracownicy biura prasowego, departamentu edukacji, kierowcy urzędu oraz jeden z radnych sejmiku województwa. Wszyscy z nich czują się dobrze.

Zobacz także

Urząd marszałkowski pracuje bez zakłóceń

- zapewniła dziś PAP przedstawicielka

Przyjęto mieszany model pracy - część pracowników kancelarii zarządu pracuje w trybie zdalnym, z podziałem na dwie grupy. Chodzi o to, by w przypadku pracy stacjonarnej nie miały ze sobą styczności.

Zobacz także

Małopolska pozostaje jednym z bardziej zagrożonych epidemią regionów Polski. Liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła dziś 5 tysięcy. W szpitalach leczy się obecnie 239 osób z zakażeniem. Ponad 12 tys. pozostaje objętych kwarantanną, a ponad 900 nadzorem epidemiologicznym.

RadioZEt.pl/PAP