Zamknij

Marcin Popowski nie żyje. Detektyw i współautor "Porad na zdrady" miał Covid-19

29.10.2020 07:12
Marcin Popowski zmarł na Covid-19
fot. Piotr BLAWICKI/East News

Marcin Popowski nie żyje. Znany detektyw oraz współtwórca "Porad na zdrady" zmarł w wieku 50 lat. Mężczyzna był zakażony koronawirusem - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Marcin Popowski, detektyw - współautor książki, która stała się inspiracją scenariusza komedii romantycznej pt. "Porady na zdrady", w reżyserii Ryszarda Zatorskiego - zmarł w środę, na Covid-19.

Informację o śmierci potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej matka detektywa, Barbara Popowska.

Zobacz także

Popowski ukończył Wydział Administracji i Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, doktoryzował się w Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, był ekspertem do spraw bezpieczeństwa i zarządzania sytuacją kryzysową. Współpracował z dziennikarzami śledczymi przy rozwiązywaniu wielu afer gospodarczych i kryminalnych - m.in. sprawy Olewnika i napadów na TiR-y.

Marcin Popowski nie żyje. Znany detektyw miał Covid-19

"Strasznie bolesna wiadomość. Marcin dużo przeszedł w życiu i wydawał się być odporny na różne zagrożenia, "wirusy" i "bakterie". A jednak go dopadło… Smutno… Trudno uwierzyć" - powiedział dziennikarz śledczy "Polityki", Piotr Pytlakowski.

Zobacz także

Marcin Popowski pracował jako detektyw przez ponad 20 lat, m.in. zbierając materiały dowodowe do kilkuset spraw rozwodowych. Wspólnie z Iwoną L. Konieczną napisał dwutomowy cykl - "Porady na zdrady. Kłamcy zdradzają a zdrajcy kłamią" i "Porady na zdrady. Jak przetrwać kryzys i spaść na cztery łapy". Druga książka z cyklu stała się inspiracją scenariusza komedii romantycznej pt. "Porady na zdrady" (2017) w reż. Ryszarda Zatorskiego, w której wystąpili m.in. Anna Dereszowska, Magdalena Lamparska, Weronika Rosati i Tomasz Karolak.

Popowski był konsultantem filmowym, telewizyjnym i radiowym, członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, a w latach 1998–2006 sekretarzem i rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Detektywów Polskich.

Zobacz także

Ostatnio pracował, wspólnie z adwokatem Andrzejem Ceglarskim, nad książką pt. "Ostatnia podróż" - fabularyzowaną analizą sprawy śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie, w kwietniu 2017 roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP