Zamknij

Mariusz Błaszczak na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym koronawirusem

07.10.2020 08:39
Mariusz Błaszczak
fot. Krzysztof Radzki/East News

Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym koronawirusem generałem Jarosław Gromadzińskim. Szef MON o wszystkim poinformował za pomocą Twittera.

Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej został skierowany na kwarantannę. Minister miał kontakt z generałem Jarosławem Gromadzińskim, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Zobacz także

O izolacji szef MON poinformował na Twitterze.

"Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u gen. Jarosława Gromadzińskiego, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i pracuję z domu. Nie mam żadnych objawów choroby. Dużo zdrowia Panie Generale!" - napisał Błaszczak.

Zobacz także

Ustawa futerkowa w Sejmie
0

Koronawirus w rządzie. Kto przebywa na kwarantannie?

W poniedziałek rano Przemysław Czarnek, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki poinformował, że wykryto u niego koronawirusa. Po tej informacji inspektor sanitarny przeprowadził postępowanie epidemiologiczne, które miało na celu wskazanie osób narażonych na zakażenie i wyznaczył osoby do ewentualnej kwarantanny i badań.

Na ten moment nie ma żadnych dodatkowych informacji, aby w rządzie były kolejne osoby zakażone koronawirusem, lub, by ktokolwiek miał objawy choroby

Piotr Müller, rzecznik rządu

W ramach postępowania epidemiologicznego - jak informował w poniedziałek Müller - na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister edukacji Dariusz Piontkowski, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oraz wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Twitter/PAP

C