Zamknij

Szef MON na kwarantannie. Miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

19.10.2020 12:30
Mariusz Błaszczak
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Mariusz Błaszczak skierowany na kwarantannę. Szef MON miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. O wszystkim poinformował na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Służby sanitarne skierowały na kwarantannę szefa MON Mariusza Błaszczaka. W niedzielę zakażenie stwierdzono u osoby, z którą polityk miał kontakt.

Zobacz także

Mariusz Błaszczak objęty kwarantanną

"W czasie izolacji będę pracował, podejmował decyzje oraz będę w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Nie mam żadnych objawów choroby" - napisał minister w poniedziałek przed południem na Twitterze.

Na początku października szef MON również przebywał na kwarantannie, po tym, gdy miał kontakt z gen. Jarosławem Gromadzińskim, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7482 osób. Zmarło 41 chorych. Najwięcej zakażeń zanotowano w województwach małopolskim i mazowieckim. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób. Zmarło 3614 chorych, wyzdrowiało 94 014 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter