Zamknij

Premier Morawiecki miał test na koronawirusa. Podano wynik

13.10.2020 22:20
Mateusz Morawiecki
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Mateusz Morawiecki we wtorek poddał się testowi na koronawirusa, po czym został skierowany na kwarantannę. Znany jest już wynik badania.

Mateusz Morawiecki we wtorek poddał się testowi na koronawirusa. Szef rządu o swojej kwarantannie poinformował na Facebooku. "Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną Covid-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę" - napisał szef rządu. "Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami. Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia" - dodał.

Jak wcześniej ustalił reporter Radia ZET Jacek Czarnecki, zakażona koronawirusem osoba, z którą 9 października miał kontakt Morawiecki, nie należy do jego rodziny. To osoba spoza świata polityki.

Zobacz także

Wieczorem do wiadomości podano wynik badania, któremu poddał się premier Morawiecki.

Zobacz także

- Wynik testu premiera (Mateusza Morawieckiego) w zakresie koronawirusa jest ujemny. Nie wykryto zachorowania. Premier pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych - podał we wtorek późnym wieczorem rzecznik rządu, Piotr Müller.

Według szef KPRM Michała Dworczyka - który poinformował o tym, że premier Morawiecki poddał się testowi na SARS-CoV-2 - ok. godziny 5.00 nad ranem we wtorek okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP, który pracuje z premierem uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wówczas - jak dodał - szef rządu został objęty kwarantanną, została wdrożona procedura na okoliczność takiej sytuacji.

Koronawirus w rządzie

W ub. tygodniu związku z informacją o dodatnim wyniku testu na koronawirusa u Przemysława Czarnka, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki, tylko cześć nowych ministrów została zaprzysiężona.

W tej sytuacji premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o wyznaczenie innego terminu dokonania zmian w Radzie Ministrów, a powiatowy inspektor sanitarny przeprowadził postępowanie epidemiologiczne, które miało na celu wskazanie osób narażonych na zakażenie i wyznaczył osoby do ewentualnej kwarantanny i badań.

Zobacz także

W wyniku tego postępowania na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, odchodzący szef MEN Dariusz Piontkowski oraz wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP