Zamknij

Morawiecki na kwarantannie. Premier miał kontakt z zakażoną osobą

13.10.2020 12:32
Morawiecki
fot. Piotr Molecki/East News

Mateusz Morawiecki został objęty kwarantanną. Informację przekazał we wtorek przed południem sam premier, tłumacząc, że kilka dni wcześniej miał kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak dowiedziało się Radio ZET, nie chodzi o członka jego rodziny.

Mateusz Morawiecki o swojej kwarantannie poinformował na Facebooku. "Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę" - napisał szef rządu. "Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami. Uważajmy na siebie i bądźmy odpowiedzialni. Wszystkim życzę zdrowia" - dodał.

Jak ustalił reporter Radia ZET Jacek Czarnecki, zakażona koronawirusem osoba, z którą 9 października miał kontakt Morawiecki, nie należy do jego rodziny. To osoba spoza świata polityki.

Informację o kwarantannie Morawieckiego opublikowała też Kancelaria Premiera. Jak przekazał w komunikacie rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, u premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19, ani żadnych objawów zakażenia koronawirusem. "Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów. O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów – wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna" - poinformował.

Zobacz także

RadioZET.pl