Zamknij

Próbne matury 2021 w woj. warmińsko-mazurskim odbędą się zgodnie z planem

24.02.2021 22:30
matury próbne 2021
fot. ANDRZEJ IWANCZUK /REPORTER

Matury próbne 2021 w woj. warmińsko-mazurskim odbędą się w zaplanowanym terminie - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Kilka godzin temu minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że egzaminy próbne w tym regionie "prawdopodobnie" zostaną przełożone. Szef MEiN postanowił inaczej.

Matury próbne 2021 w woj. warmińsko-mazurskim odbędą się w zaplanowanym terminie - podało MEiN. Kilka godzin wcześniej minister zdrowia Adam Niedzielski sugerował, że w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w tym regionie, możliwe jest przesunięcie próbnych egzaminów na inny termin.

"Po dodatkowej analizie i konsultacjach ze służbami Ministerstwa Zdrowia informujemy, że w woj. warmińsko-mazurskim, tak jak w całej Polsce, matury próbne odbędą się w zaplanowanym terminie, w ścisłym reżimie sanitarnym" – poinformowała w środę wieczorem PAP rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska.

Matury próbne 2021 w warmińsko-mazurskim odbędą się w zaplanowanym terminie

W ubiegłym tygodniu resort edukacji i nauki podał, że próbne matury, organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, mają być przeprowadzone w od 3 do 16 marca. Szef resortu edukacji i nauki podał wówczas także, że "na ten moment nic nie stoi na przeszkodzie", aby próbne egzaminy maturalne przeprowadzone były stacjonarnie w szkołach.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w środę, że w związku z dużym wzrostem zachorowań na COVID-19 na Warmii i Mazurach, jako jedynym regionie w Polsce, wprowadzone zostaną ponowne obostrzenia: nauka w klasach I-III ma wrócić do trybu zdalnego oraz zamknięte zostaną galerie, muzea, kina, hotele, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej.

Minister zdrowia zapytany został, czy w związku z zapowiedzianymi obostrzeniami dla woj. warmińsko-mazurskiego przeprowadzone zostaną tam w przyszłym tygodniu próbne matury. Odpowiedział, że "prawdopodobnie zostaną one przesunięte". Jednocześnie zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podejmie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Niedzielski zapowiedział też, że jego resort, wprowadzając obostrzenia, używa dwutygodniowego okresu ich obowiązywania. Dodał, że MZ ma też umowę z szefem MEiN dotyczącą tych okresów.

RadioZET.pl/ PAP/ MEiN