Zamknij

Koronawirus w szkole podstawowej. 33 pracowników zakażonych

19.10.2020 06:26

Ponad 30 pracowników szkoły podstawowej w Wieniawie w pow. przysuskim (woj. mazowieckie) jest zakażonych koronawirusem. Z tego powodu od poniedziałku zajęcia szkolne będą prowadzone zdalnie. To nie jedyna placówka w tej miejscowości, w której wystąpiły przypadki koronawirusa. 

Szkoła w Wieniawie
fot. Google Street View

Koronawirus na Mazowszu. Pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa mają nauczyciele oraz pracownicy szkolnej administracji i obsługi. Na tej podstawie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze wydała zgodę na zawieszenie zajęć i prowadzenie nauczania zdalnego od poniedziałku do 30 października.

Według komunikatu, który pojawił się na profilu szkoły na Facebooku, liczba zakażonych wynosi 33. 

Zobacz także

Przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono również m.in. wśród pracowników Urzędu Gminy w Wieniawie, w Gminnym Centrum Kultury i Sportu oraz w miejscowej parafii i przedszkolu.

Zobacz także

Jak podała w niedzielę w komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze, w ciągu ostatniej doby na terenie powiatu potwierdzono 56 nowych przypadków zachorowań na COVID-19, a 188 osób objęto kwarantanną. 

Koronawirus w Polsce - statystyki

Koronawirus w Polsce niestety, nadal nie jest w odwrocie. W niedzielę 18 października Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 8536 nowych przypadków zakażenia. Poinformowano także o śmierci 49 osób. Z kolei w sobotę padł rekord od czasu wybuchu epidemii w naszym kraju - odnotowano aż 9622 nowe zachorowania. 

Zobacz także

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 157 608 osób. Zmarło 3440 chorych. Wyzdrowiało 87 773 chorych, ostatniej doby – 2185. Szczegółową mapę dotyczącą zakażeń w Polsce i na świecie znajdziesz tutaj: Koronawirus w Polsce. MAPA zachorowań z podziałem na województwa.

RadioZET.pl/PAP