Zamknij

Blisko 200 nowych zakażeń w jednej kopalni na Śląsku

06.06.2020 10:26
Koronawirus Polska
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

O 259 nowych zakażeniach i sześciu zgonach na Covid-19 informowało w sobotę o poranku Ministerstwo Zdrowia. Nieznacznie wzrosła liczba ozdrowieńców, do 12,6 tysiąca. Koronawirus wciąż szerzy się na Śląsku, aż 190 nowych zakażeń przybyło wśród górników kopalni "Zofiówka".

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowy raport ws. zakażeń i zgonów na Covid-19. Przytłaczająca większość nowych zarażeń pochodzi z jednego rejonu (Śląsk) i dotyczy jednego miejsca. Nowym wirusem zakaziło się aż 190 górników z Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka (190).

Wskazania dla pozostałych województw są o wiele niższe. Po kilkanaście zarażeń odnotowano w Opolskiem, Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Najmłodsza z ofiar COvid-19 miała 73 lata, najstarsza 92. - Większość miała choroby współistniejące - przekazał resort.

Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia

Ponad 2,1 tysiąca osób przebywa w szpitalu w związku z koronawirusem lub podejrzeniem zachorowania. Blisko 82 tys. przebywa na kwarantannie, a 20 tys. objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. W przypadku kwarantanny taki kontakt z zakażonym miał miejsce.

Wczoraj resort zdrowia informował o wykonaniu ponad milina testów na obecność koronawirusa. Obecny bilans epidemii to 25 669 zakażonych i 1 143 ofiar Covid-19.

Zobacz także

Przypominamy, że od dziś, w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki, otwarte są już siłownie, kluby fitness, baseny, czy sale zabaw.

RadioZET.pl