Zamknij

Resort zdrowia analizuje bilanse nowych zakażeń. "Niestety, musimy się..."

31.07.2020 11:06
Wojciech Andrusiewicz
fot. PAP/Rafał Guz

Bilanse nowych przypadków koronawirusa pozostaną w najbliższych dniach wysokie – wynika z analizy Wojciecha Andrusiewicza, rzecznika Ministerstwa Zdrowia. Dziś poinformowano o 657 nowych zakażeniach, to najwyższy wynik od początku epidemii.

Ministerstwo Zdrowia analizuje dzisiejszy bilans, który jest dla Polaków źródłem niepokoju. Wskutek kolejnych wzrostów zakażeń urlop skrócił minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dziś zbierze się też Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Rzecznik resortu zdrowia przekazał, że w najbliższych dniach również możemy spodziewać się wysokiego wskaźnika nowych zakażeń.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce. "Spodziewajmy się wysokich wyników ze Śląska"

Niestety, musimy się spodziewać nadal dużej liczby pozytywnych wyników ze Śląska. Na pewno w weekend będą raportowane jeszcze dane z przesiewu w kopalni Bielszowice. Dziś też 300 osób jest badanych z kopalni Silesia i kolejne 300 z kopalni Chwałowice

– powiedział PAP Wojciech Andrusiewicz , rzecznik resortu zdrowia.

Zobacz także

Dodał, że w raportach wychodzą dziś rodziny górników „zaraportowanych w ubiegłym tygodniu”. Poza Śląskiem wysokie wyniki zarażeń notowane są jednak na Mazowszu i w Małopolsce.

Na Mazowszu niestety mamy nowe ogniska z imprez rodzinnych czy szpitala. Nie ma natomiast żadnych nowych ognisk w Małopolsce – tam nadal w raportach mamy zakłady pracy

– wskazał Andrusiewicz.

MZ podało w piątek, że w związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1778 osób, a pod respiratorem znajduje się 72 najciężej chorych na Covid-19. Wyzdrowiało blisko 34 tys. pacjentów. 

RadioZET.pl/PAP