Zamknij

Ojciec Szumowskiego także zakażony? "Newsweek": obaj mieli narazić lekarzy

14.10.2020 15:23
Łukasz Szumowski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Łukasz Szumowski trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Jak podaje w środę "Newsweek", zakażony ma być także ojciec byłego ministra zdrowia. Według informacji tygodnika kilka dni temu obaj przyjechali do Instytutu Kardiologii w Aninie. "Z powodu niedopełnienia procedur część personelu trafiła na kwarantannę" - czytamy. 

Łukasz Szumowski z powodu COVID-19 przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Informację jako pierwsza nieoficjalnie podała we wtorek Wirtualna Polska. Polsat potwierdził, że były minister zdrowia leży pod tlenem, ale oddycha samodzielnie. - Potwierdzam, że jestem chory i przebywam w szpitalu - oświadczył w rozmowie z money.pl Szumowski.

Zobacz także

"Newsweek": Ojciec Szumowskiego zakażony koronawirusem? Kwarantanna w szpitalu w Aninie

Tymczasem, jak podaje w środę "Newsweek", nie tylko były minister zdrowia ma koronawirusa, ale także jego ojciec. Według tygodnika Szumowski nieświadom zakażenia kilka dni temu odwiózł go do szpitala w Aninie na prosty zabieg.

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski przywiózł do Instytutu Kardiologii w Aninie zakażonego koronawirusem ojca. Z powodu niedopełnienia procedur część personelu trafiła na kwarantannę.

"Newsweek"

Co ciekawe, polityk już wcześniej miał być zakażony SARS-CoV-2. Przypomnijmy, już 28 września media informowały, że były minister zdrowia ma koronawirusa. Dzień później "Super Express" podał, że Szumowski wyszedł na zakupy. Poseł PiS wyjaśnił wtedy, że zdiagnozowano u niego COVID-19, ale jest już zdrowy.

- Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był w moim przypadku fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza - mówił Szumowski we wtorek w rozmowie z Money.pl.

W podobnym tonie na temat choroby byłego ministra wypowiadał się rzecznik rządu Piotr Mueller. W "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 zaznaczył, że brane pod uwagę są dwie opcje. Albo Łukasz Szumowski za pierwszym razem miał fałszywie pozytywny test, albo zaraził się ponownie. 

Zobacz także

Koronawirus w Polsce. Kolejny rekord zakażeń

W środę resort zdrowia poinformował o 6526 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwięcej od początku epidemii w Polsce. Najwięcej przypadków zarejestrowano na Mazowszu (1188) i w Małopolsce (1137). W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło łącznie 116 pacjentów. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Newsweek