Zamknij

Nie żyje 34-letnia Polka zakażona koronawirusem. Pracowała w brytyjskim szpitalu

Magdalena Kulej
21.04.2020 08:59
Nie żyje 34-letnia Polka zakażona koronawirusem. Pracowała w brytyjskim szpitalu
fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

34-letnia Polka pracująca w szpitalu w Northampton w środowej Anglii zmarła z powodu koronawirusa - poinformował w poniedziałek portal lokalnej gazety "Northampton Chronicle & Echo".

Zakażona koronawirusem Joanna K. zmarła 9 kwietnia. Od 10 lat pracowała w Northampton General Hospital (NGH) jako członek personelu sprzątającego.

Joanna wywarła wpływ na życie wielu ludzi w NGH i będzie jej brakowało każdemu, kto ją znał lub pracował z nią

- powiedziała dyrektor szpitala Sonia Swart. - Oferujemy naszym pracownikom wsparcie w tym trudnym czasie, opłakując jednocześnie wszyscy stratę jednego z członków naszego zespołu - dodała.

Jej koledzy pamiętają ją jako osobę, która była uprzejma, grzeczna, dobra organizatorka i członek zespołu, która wyznaczała wysokie standardy i była przygotowana do podjęcia dodatkowego wysiłku. Nasze myśli są w tym czasie z rodziną Joanny i składamy im nasze szczere kondolencje

- przekazał rzecznik szpitala.

Pracownicy służby zdrowia umierają na COVID-19

Według statystyk brytyjskiego ministerstwa zdrowia, dotychczas na COVID-19 zmarło co najmniej 43 pracowników NHS, publicznej brytyjskiej służby zdrowia, ale według mediów, ta liczba jest znacznie wyższa.

Agencja informacyjna Press Association podaje, że zmarło już 63 pracowników, zaś w przypadku 14 kolejnych jeszcze nie zostało potwierdzone ostatecznie, że przyczyną śmierci był koronawirus. Joanna K. jest najprawdopodobniej pierwszą polską ofiarą śmiertelną wśród pracowników NHS.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Northampton Chronicle & Echo