Zamknij

Nie żyje ksiądz Grzegorz Jaskot. Zmarł w Rzymie przez COVID-19

05.05.2020 18:46
Nie żyje ksiądz Grzegorz Jaskot
fot. Shutterstock

Nie żyje zakonnik Grzegorz Jaskot. Duchowny zmarł w wieku 67 lat. Przyczyną śmierci salezjanina był COVID-19. Jaskot i kilkanaście innych osób zaraziło się koronawirusem na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim.

Nie żyje polski salezjanin, ks. Grzegorz Jaskot. Duchowny zmarł we wtorek rano w Rzymie. 28 kwietnia media informowały, że co najmniej 19 osób z Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie zostało zarażone koronawirusem. Uniwersytet został poddany rygorom kwarantanny. Część osób chorych musiała być hospitalizowana. O śmierci duchownego poinformowano na stronie Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie.

Ks. Jaskot był hospitalizowany w szpitalu świętego Andrzeja w Rzymie od 21 kwietnia, a w kolejnych dniach został przeniesiony na oddział intensywnej terapii dla chorych na COVID-19

- czytamy w komunikacie Uniwersytetu.

Nie żyje ksiądz Grzegorz Jaskot

Ksiądz Grzegorz Jaskot urodził 1 czerwca 1952 roku w Pasłęku. Jak podaje portal TVP info, pierwsze śluby zakonne złożył w Kutnie we wrześniu 1970 roku, natomiast wieczyste w czerwcu 1976 roku w Częstochowie. 3 lata później duchowny przyjął święcenia kapłańskie w Lądzie nad Wartą. Ksiądz Jaskot do Rzymu przeniósł się w 2002 roku. Od 2008 był wiceekonomem na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim.

Zobacz także

Zgodnie z przepisami związanymi z epidemią, które obowiązuje we Włoszech, trumna z ciałem zmarłego zostanie przewieziona na cmentarz w Genzano. Przed hospitalizacją, ksiądz Jaskot pisał do tygodnia "Idziemy". W prasie opisał dramatyczną sytuację spowodowaną SARS-CoV-2 w Rzymie.

RadioZET.pl/Papieski Uniwersytet Salezjański w Rzymie/TVP info