Zamknij

Nie żyje wcześniak zakażony koronawirusem. Dziecko miało dwa dni

Magdalena Kulej
21.05.2020 17:25
Koronawirus w RPA
fot. AP/Associated Press/East News

Nie żyje noworodek zakażony koronawirusem. Dziecko, które urodziło się w RPA jako wcześniak, miało dwa dni. To najmłodsza ofiara COVID-19 w tym kraju i jedna z najmłodszych na świecie. Wcześniej w chińskim Wuhan zmarło dziecko po zaledwie 30 godzinach od narodzin.

O śmierci dwudniowego dziecka zakażonego koronawirusem informują zagraniczne media, m.in. BBC. Noworodek, który zmarł w RPA, urodził się jako wcześniak, co również miało wpływ na jego stan zdrowia. Testy na obecność koronawirusa dały też pozytywny wynik u jego matki.

W środowym oświadczeniu minister zdrowia dr Zweli Mkhize przekazał, że dziecko miało problemy z płucami i wymagało podłączenia do respiratora już po narodzinach. Noworodek, o którym mowa, jest najmłodszą ofiarą COVID-19 w RPA i pierwszym noworodkiem zmarłym w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Mkhize przekazał, że dwudniowe dziecko jest jedną z 339 osób, które zmarły od początku epidemii w tym kraju. Tylko w środę zmarło tam 27 osób, a liczba zakażonych wzrosła o ponad 800 do 18 tysięcy. Spośród wszystkich państw Afryki to właśnie w RPA sytuacja jest najpoważniejsza.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC News/ABC News