Zamknij

Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Chłopiec miał 29 dni

16.04.2020 12:56
Niemowlę
fot. Shutterstock

Filipińskie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że najmłodsza ofiara śmiertelna koronawirusa na Filipinach to niemowlę z prowincji Batangas. Zmarły chłopiec miał zaledwie 29 dni - informują zagraniczne media. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przedstawicielka resortu zdrowia na Filipinach Maria Rosario Vergeire przekazała, że niemowlę miało trudności z oddychaniem i zostało przewiezione do szpitala, gdzie uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa

Przyczyną śmierci niemowlęcia z Batangas - miasto w północno-zachodniej części Filipin na wyspie Luzon - była sepsa. Przed śmiercią chłopca najmłodszą ofiarą koronawirusa na Filipinach była 7-letnia dziewczynka z Pangasinan, która zmarła z powodu wstrząsu hipowolemicznego wywołanego ostrym zapaleniem żołądka i jelit oraz ciężkim odwodnieniem.

Zagraniczne media podają, że niemowlę z Filipin jest najmłodszą ofiarą koronawirusa na świece. Wcześniej infrormowano o śmierci sześciotygodniowego dziecka w Stanach Zjednoczonych

Zobacz także

Koronawirus w Azji Południowo-Wschodniej: przybywa ofiar i zakażeń

W ciągu ostatniej doby wśród krajów Azji Południowo-Wschodniej najwięcej zakażeń koronawirusem i zgonów nim spowodowanych zanotowano w Indonezji. Od początku pandemii w tym regionie najwięcej osób zmarło w Indonezji - prawie 500, a najwięcej zakażeń stwierdzono na Filipinach - ponad 5,6 tys.

Ministerstwo zdrowia Filipin oświadczyło, że w ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 13 zgonów i 207 infekcji. Bilans epidemii w tym kraju to 362 zmarłych i 5660 zakażonych.

RadioZET.pl/Daily Mail