Zamknij

Nowe obostrzenia. Wesela, konsolacje i dyskoteki zakazane

24.10.2020 11:50

Nowe obostrzenia w całym kraju. Wesela, konsolacje, dyskoteki i wszelkie okolicznościowe przyjęcia są zakazane. W sobotę weszły w życie przepisy, na podstawie których cała Polska została objęta czerwoną strefą.

Koronawirus w Polsce
fot. Donenko Oleksii/Shutterstock

Nowe obostrzenia w całym kraju. Wesela, konsolacje, dyskoteki i wszelkie inne przyjęcia okolicznościowe od soboty są zakazane. Przypomnijmy, że od dziś cała Polska jest czerwoną strefą.

"W całym kraju od soboty obowiązuje zakaz organizacji uroczystości rodzinnych oraz przyjęć okolicznościowych, np. wesel, konsolacji" - wynika z informacji dot. planowanych zasad i ograniczeń zamieszczonych na stronie www.gov.pl.

Nie działają też kluby nocne, dyskoteki, wesołe miasteczka.

Koronawirus w Polsce. Zakazane wesela, dyskoteki i konsolacje

Zgodnie z opublikowanym w piątek w nocy w Dzienniku Ustaw rozporządzeniem Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii strefy czerwone zostają rozciągnięte na całą Polskę od soboty, 24 października 2020 r.

Zobacz także

Jak czytamy, zakazana jest organizacja imprez okolicznościowych, wesel, konsolacji, komunii, konsolacji i innych uroczystości rodzinnych oraz przyjęć okolicznościowych.

Zobacz także

Kluby nocne, dyskoteki, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych i szkół tańca, obowiązuje także zawieszenie działalności. Zakazem objęto wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne.

Zobacz także

Od soboty cała Polska stała się strefą czerwoną - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Szef rządu stwierdził, że sytuacja epidemiczna nadal jest niedobra i mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem zakażeń koronawirusem. Dlatego - jak tłumaczył - działania muszą być bardzo zdecydowane, by zahamować przyrosty zakażeń.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP