Obserwuj w Google News

Dwa nowe ogniska koronawirusa po weselu i komunii. Blisko 30 zakażonych

2 min. czytania
07.07.2020 17:18
Zareaguj Reakcja

Nowe ogniska koronawirusa w Polsce pojawiły się po weselu spod Ostrzeszowa w Wielkopolsce oraz przyjęciu z okazji Pierwszej Komunii Świętej w Wieniawie. W uroczystości w województwie mazowieckim brała udział osoba zarażona, od której zaraziły się kolejne osoby z rodziny.

Koronawirus
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Koronawirus w Polsce został potwierdzony u 36 tys. 412 osób. We wtorek 7 lipca badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 257 osób. Nowe przypadki dotyczyły osób z województw: śląskiego (91), wielkopolskiego (75), małopolskiego (21), podkarpackiego (17), lubelskiego (15), łódzkiego (9), dolnośląskiego (9), mazowieckiego (6), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), podlaskiego (2), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), zachodniopomorskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że zmarło siedem zakażonych osób w wieku od 65 do 83 lat.

Mamy 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 7 osób nie żyje

Nowe ogniska koronawirusa w Polsce. Zakażeni po weselu i komunii 

Wtorkowe dane dotyczące nowych przypadków koronawirusa w Polsce skomentował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. – 91 zakażeń na Śląsku to praktycznie w 100 proc. rodziny osób zakażonych z kopalń, rodziny górników. Na 75 zakażeń w Wielkopolsce rzutuje impreza okolicznościowa, wesele spod Ostrzeszowa – powiedział na briefingu w Warszawie. Jak podaje portal tenpoznan.pl, koronawirusa potwierdzono u 21 gości weselnych. Liczba ta może wzrosnąć. 

Obecność koronawirusa potwierdzono również u ośmiu osób uczestniczących pod koniec czerwca w przyjęciu z okazji Pierwszej Komunii Świętej w Wieniawie w województwie mazowieckim. 

Jak poinformowała dyrektorka sanepidu w Przysusze Jolanta Wilk, pozytywny wynik najpierw potwierdzono u ciotki dziecka, które przystępowało do Pierwszej Komunii Świętej. Była ona jednym z gości na przyjęciu towarzyszącym uroczystości. Od niej zaraziły się kolejne osoby z rodziny.

W sumie na ten moment mamy zakażonych osiem osób, które przebywają w izolacji, a siedemnaście osób objęto kwarantanną

– przekazała szefowa sanepidu.

20 innych uczestników przyjęcia, będących mieszkańcami powiatów radomskiego, szydłowieckiego i radomszczańskiego skierowano do miejscowych stacji sanepidu. Niewykluczone, że część z tych osób może być także zarażona. 

Koronawirus w galerii handlowej we Wrocławiu. Zakażeni pracownicy

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP