Zamknij

Ognisko koronawirusa po trzech weselach. Blisko 300 zakażonych

11.07.2020 20:15
Ambulans
fot. Piotr Molecki/East News

Ognisko koronawirusa w powiecie nowosądeckim w Małopolsce rozrasta się coraz bardziej. Zakażonych jest już blisko 300 osób, a ponad 1700 trafiło na kwarantannę. Źródłem nowego ogniska koronawirusa były trzy wesela, które odbyły się w drugiej połowie czerwca - podaje TVN24. 

Koronawirus w powiecie nowosądeckim w Małopolsce staje się coraz większym zagrożeniem. Według danych, które podaje TVN24, do połowy czerwca odnotowano tam pojedyncze przypadki zakażenia. Sytuacja zmieniła się diametralnie po organizacji trzech wesel w trzech różnych miejscowościach: Nowym Sączu, Podegrodziu i w Nawojowej. Na każdym z nich pojawiła się osoba zakażona koronawirusem.

Ognisko koronawirusa w powiecie nowosądeckim

Zakażenie koronawirusem w powiecie nowosądeckim w Małopolsce potwierdzono u 220 osób. W samym Nowym Sączu to 63 przypadki - informuje TVN24. 1422 osób z powiatu objętych jest kwarantanną, natomiast w mieście Nowy Sącz - 321. 

Jak ustaliła reporterka TVN24 Marta Gordziewicz, na gwałtowny wzrost zakażeń w ekspresowym tempie zareagowały służby. Sanepid zidentyfikował gości weselnych, przeprowadził testy i wdrożył procedury. 

Zobacz także

Koronawirus w Polsce został potwierdzony u 37 tys. 521 osób. Zmarło 1 568 z nich, a wyzdrowiało 26 tys. 635 chorych. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24