Zamknij

Rząd znosi kolejne obostrzenia. ”Odmrażanie” sportu od 4 maja

25.04.2020 12:48
Mateusz Morawiecki
fot. KPRM

Rząd znosi obostrzenia związane z aktywnością sportową. Od 4 maja udostępnione zostaną boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni - w tym orliki i boiska, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób - poinformował na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej mówił, że sport jest działem istotnym dla gospodarki narodowej, ale wpływa także na kondycję i zdrowie Polaków.

Premier przypomniał, że pierwszy etap powrotu do "nowej rzeczywistości" został już uruchomiony i dzięki niemu możliwe jest indywidualne trenowanie np. w parkach i lasach.

W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych różnych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni. Ten drugi etap będzie od 4 maja, czyli już całkiem niedługo. W 2 etapie również orliki, na boiskach, na których grać będzie mogło nie więcej niż 6 osób, a więc także dla innych dyscyplin sportowych, jak tenis ziemny też na otwartej przestrzeni, gdzie wiadomo, że może grać 2 albo 4 zawodników też stanie się dopuszczalne

- poinformował Morawiecki. 

Trzeci etap ''odmrażania'' sportu 

W trzecim etapie zostaną otwarte sale szkolne, hale sportowe, czyli obiekty zamknięte, ale również jeszcze z maksymalnie z 6-osobowym składem osób grających, uprawniających daną dyscyplinę sportową i przy przestrzeganiu rygorów bezpieczeństwa, rygorów sanitarnych - przekazał premier.

Czwarty etap obejmie te obiekty, które jednocześnie też kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak różnego rodzaju siłownie, sale fitness, także baseny, sport, rekreacja i kręglarnie, czy innego tego typu miejsca uprawiania sportu

 - mówił szef rządu.

Zobacz także

Morawiecki podkreślił, że decyzje o przejściu do kolejnych etapów - trzeciego i czwartego - będą uzależnione od liczby zachorowań na koronawirusa, ale także od liczba dostępnych łóżek w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych.

Ekstraklasa wraca do gry 

W piątek ministerstwo sportu zaakceptowało plan „odmrożenia” rozgrywek piłkarskich (Pucharu Polski i trzech najwyższych lig). Przypomnijmy, że od poniedziałku, 20 kwietnia piłkarze wszystkich klubów przebywają w domowych izolacjach, a zespoły każdego dnia meldują o stanie zdrowia zawodników.

Premier poinformował w sobotę na konferencji prasowej, że po rozmowach z kierownictwem resortów: sportu i zdrowia, a także ze związkami sportowymi, podjął decyzję o powrocie do rozgrywek ligowych ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej. Piłkarze mają wrócić na boiska pod koniec maja. Czytaj więcej na sport.radiozet.pl. 

RadioZET.pl/PAP