Zamknij

Ognisko koronawirusa w krakowskim szpitalu. Zarażonych 16 osób

18.09.2020 15:05
Karetka
fot. East News/JACEK DOMINSKI (zdjęcie ilustracyjne)

Ognisko koronawirusa w Instytucie Onkologii w Krakowie. 13 pacjentów oraz 3 pracowników zarażonych SARS-CoV-2. Nie wiadomo, kto był źródłem zarażeń.

Część pacjentów Instytutu Onkologii w Krakowie została przetransportowana do krakowskich szpitali zakaźnych. Kilkanaście osób zostało wysłanych na kwarantannę — informuje portal radiokrakow.pl.

Koronawirus w Instytucie Onkologii w Krakowie

13 pacjentów oraz 3 pracowników Instytutu Onkologii w Krakowie zarażone są koronawirusem. Nieznane jest źródło zakażeń. Jednak niepokój u lekarzy wzbudził jeden z pacjentów klinki radioterapii, który mocno gorączkował. Po przeprowadzeniu u niego testu na obecność SARS-CoV-2 okazało się, że jest on zakażony.

Zobacz także

Testy wykonano także u innych pacjentów oraz u personelu placówki medycznej. Wykryto go łącznie u 16 osób. Jak informuje serwis radiokrakow.pl, aktualnie dezynfekowany jest jeden z pododdziałów radioterapii. Wstrzymane zostały także przyjęcia do szpitala.

Koronawirus raport

W piątek rano Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Wynika z nich, że 18 września przybyło 757 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Ostatniej doby przez Covid-19 zmarło 17 chorych.

Zobacz także

Najwięcej zakażeń SARS-CoV-2 odnotowano w województwach: małopolskim (92), mazowieckim (88) i łódzkim (77). Część osób, które zmarło ostatniej doby przez Covid-19, miała choroby współistniejące. O swoje życie walczyli w szpitalach w: Radomiu, Warszawie, Działdowie, Poznaniu, Zgierzu, Łańcucie, Dębicy, Bytomiu, Tychach, Augustowie, Bolesławcu, Lublinie i Krakowie.

RadioZET.pl/radiokrakow.pl