Zamknij

Opole. Koronawirus w przedszkolu. 70 dzieci wraz z rodzicami w kwarantannie

04.10.2020 13:36
Koronawirus
fot. LUKASZ GDAK/Polska Press/East News

U jednego z pracowników przedszkola nr 29 w Opolu potwierdzono obecność koronawirusa. Jak poinformowała w sobotę rzecznik opolskiego ratusza, kwarantanną objęto 70 dzieci wraz z rodzicami. 

O wykryciu koronawirusa u jednego z pracowników przedszkola nr 29 przy ulicy Dambonia w Opolu poinformowała w sobotę rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Ze względu na kontakty zakażonego z dziećmi, kwarantanną objęto 70 wychowanków z trzech grup i ich rodziców.

Dodatkowo na kwarantannie znajdzie się 12 nauczycieli, 4 pracowników obsługi i jeden pracownik administracji. Dwie grupy młodsze są objęte dozorem epidemicznym i pozostają w domu do 11 października.

Opole. Koronawirus w przedszkolu i wśród zawodników Gwardii Opole

Rzeczniczka poinformowała także o zakażeniu koronawirusem jednego z zawodników klubu sportowego Gwardia Opole. - Wszystko wskazuje na to, że kwarantanną objęty zostanie cały zespół wraz z trenerami i fizjoterapeutą. W przyszłym tygodniu wszyscy będą diagnozowani w kierunku zakażenia koronawirusem - powiedziała Oborska-Marciniak.

Zobacz także

Od początku roku szkolnego tylko w placówkach na terenie miasta Opole obecność koronawirusa stwierdzono już u uczniów PSP nr 20, PSP2, PSP31, w żłobku nr 2, u podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej Domu Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym, Liceum Ogólnokształcącym nr 2, Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego oraz w Zespole Szkół Elektrycznych

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP