Zamknij

Koronawirus w szkole. Uczeń zakażony, prawie 40 osób na kwarantannie

09.09.2020 13:42
Szkoła
fot. Shutterstock

Koronawirus w Polsce. 33 uczniów oraz sześcioro nauczycieli z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu trafiło na kwarantannę po tym, gdy u jednego z uczniów zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. 

Koronawirus w Polsce. Jak informuje Onet, sprawa dotyczy Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Zakażony jest uczeń drugiej klasy, pochodzący z pobliskiego Dobrzenia Wielkiego i zdaniem sanepidu, tam właśnie doszło do kontaktu z patogenem.

Zobacz także

Cała klasa, licząca 33 uczniów, natychmiast została wysłana na kwarantannę, podobnie jako sześcioro nauczycieli, którzy w ostatnich dniach prowadzili tam zajęcia. Wszyscy czują się dobrze i przejdą teraz na pracę i nauczanie w trybie zdalnym.

Izolacji domowej, która potrwa do 14 września, poddane zostały także ich rodziny (...) Uczeń od poniedziałku nie brał udziału w zajęciach, dlatego na tę chwilę zdaniem służb nie ma potrzeby wyłączania większej liczby klas i nauczycieli 

- powiedziała w rozmowie z Onetem rzeczniczka prezydenta Opola Katarzyna Oborska-Marciniak. Dodaje też, że choć jest to dotychczas pierwszy przypadek koronawirusa w którejś z opolskich placówek, to dane te niestety mogą w najbliższym czasie ulec zmianie. 

Zobacz także

W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło wystąpienie 421 kolejnych przypadków koronawirusa oraz śmierć 11 osób. Dotychczas w Polsce koronawirusem zakaziło się 71947 osób, z czego zanotowano 2147 zgonów. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/onet.pl