Zamknij

Opole. Szpital onkologiczny wstrzymuje operacje. "Z powodu braku tlenu"

09.11.2020 18:16

Opolskie Centrum Onkologii wstrzymało wykonywanie zabiegów na bloku operacyjnym. Szpital ma trudności w dostawie tlenu medycznego. Komunikat w tej sprawie dyrekcja placówki zamieściła na swojej stronie internetowej.

Opolskie Centrum Onkologii
fot. Google Maps

Na stronie internetowej Opolskiego Centrum Onkologii zamieszczono lakoniczny komunikat: "zawiadamiamy, że z powodu trudności z dostawami tlenu medycznego jesteśmy zmuszeni wstrzymać wykonywanie zabiegów na bloku operacyjnym. Przewidywany termin wznowienia pracy bloku to czwartek 12 listopada".

Jak zapewnia dyrekcja szpitala, pacjenci będą telefonicznie informowani o zmianach w planowanych terminach zabiegów. Odpowiednich wskazówek będą także udzielały sekretariaty oddziału chirurgicznego i ginekologii. Według informacji szpitala poradnie, Zakład Diagnostyki Obrazowej, Zakład Radioterapii a także oddziały: onkologii klinicznej z odcinkiem dziennym i radioterapii w dalszym ciągu pracują bez zakłóceń.

Koronawirus w województwie opolskim

Według informacji na stronie opolskiego urzędu wojewódzkiego w poniedziałek opolskie szpitale do dyspozycji chorych na Covid-19 miały przygotowane 1158 łóżek. Z tej liczby zajęte było 597 łóżek. Z liczby 52 covidowych respiratorów w województwie zajęte jest 38 urządzeń.

Jak poinformowało biuro prasowe wojewody opolskiego, w poniedziałek potwierdzono 591 nowych przypadków zakażeń. W województwie jest 9401 chorych na Covid-19. Od początku epidemii w regionie na tę chorobę zapadły 15 832 osoby. 

Zobacz także

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 21 713 osób. Resort poinformował też o śmierci 173 chorych. Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 568 138 osób; 8045 z nich zmarło.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP