Zamknij

Papież Franciszek i Benedykt XVI zaszczepieni przeciw Covid-19

14.01.2021 14:30
Papież Franciszek zaszczepiony przeciw Covid-19
fot. Rex Features/East News

Papież Franciszek i emerytowany papież Benedykt XVI zostali zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki przeciw Covid-19 - potwierdził w czwartek szef biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

Papież Franciszek i jego niemiecki poprzednik przyjęli szczepionkę przeciw Covid-19. Informację o zaszczepieniu Franciszka podały już w środę media. W czwartek Watykan potwierdził, że zaszczepiony został też 93-letni Benedykt XVI.

Obaj duchowni należą do grupy szczególnie zagrożonej groźną chorobą zakaźną. Nie wskazano, jakim preparatem szczepiono obecnego i byłego papieża.

Papież Franciszek zaszczepiony przeciw Covid-19. Benedykt XVI również

W samym Watykanie w środę ruszyła kampania szczepień, a punkt medyczny urządzony został w atrium sali dużych audiencji, czyli w Auli Pawła VI. Papież Franciszek zapowiadał przed tygodniem, że zaszczepi się w najbliższym możliwym terminie. Poparł samą ideę szczepień, krytykując jednocześnie antyszczepionkowców, których postawę określił jako "samobójczy negacjonizm".

Szczepionka przysługuje wszystkim osobom korzystającym z watykańskiej służby zdrowia. Uprawnieni do szczepień są mieszkający w Watykanie hierarchowie, pracownicy, żołnierze Gwardii Szwajcarskiej.

mid-epa08935580
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
mid-epa08935579
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

RadioZET.pl/PAP