Zamknij

Wicepremier przestrzega protestujących: "Spowodują niewyobrażalną hekatombę"

29.10.2020 15:43
Piotr Gliński o protestujących: Spowodują hekatombę
fot. East News

Wicepremier Piotr Gliński przestrzega protestujących w całym kraju przed „niewyobrażalną hekatombą”, jaką szykują rodzicom i dziadkom za 2-3 tygodnie.

Protesty przeciw zaostrzaniu prawa aborcyjnego zjednoczyły wiele poróżnionych środowisk. Wpłynęły na drastyczne tąpnięcie w sondażach – rządzące PiS ma dziś zaledwie 26 proc. poparcia. 

Rząd ani myśli jednak rezygnować z zaostrzania prawa – rzeczniczka PiS zapewniła, że partia nie cofnie się pod naporem protestujących. - Żadna kobieta i dziecko nie pozostaną bez pomocy, program "Za życiem" zostanie usprawniony i poszerzony. Powołamy komisję nadzwyczajną, która w ciągu kilku tygodni przedstawi kompleksową nowelizację przepisów - przekazała na Twitterze.

Wicepremier do protestujących: Superroznosiciele nie są super. Spowodują hekatombę

Rządzący krytykują za to manifestantów, którzy wyszli na ulice w dobie pandemii i gwałtownych wzrostów zakażeń koronawirusem.

Zobacz także

- Rodzice czy dziadkowie zakażeni przez "superroznosicieli", którzy rozprzestrzeniają wirusa najczęściej zupełnie bezobjawowo, spowodują w Polsce niewyobrażalną hekatombę zakażeń za 2-3 tygodnie. Opamiętajmy się - zaapelował na Twitterze wicepremier oraz minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Dziś resort zdrowia informował o kolejnych rekordowych bilansach zakażeń i zgonów na Covid-19 – testy potwierdziły zakażenie u ponad 20 tys. osób, a 301 chorych zmarło.

Zobacz także

- Superrozonosiciele, superspreadersi, niestety, nie są super. Najłatwiej, najczęściej zupełnie bezobjawowo, nieświadomie, rozprzestrzeniają wirusa – dodał wicepremier.

RadioZET.pl/PAP