Zamknij

Wicepremier też na kwarantannie. Gliński czeka na test na koronawirusa

14.10.2020 12:41
Gliński
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński został w środę objęty kwarantanną. To efekt informacji o stwierdzeniu obecności koronawirusa u biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Komisji Episkopatu Polski - poinformowało w środę MKiDN.

Piotr Gliński brał w piątek udział w otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. "Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha". Uczestniczył w niej też biskup Miziński, u którego potwierdzono potem zakażenie koronawirusem.

Jak wyjaśniono na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), "podczas sesji wicepremier przestrzegał zasad dotyczących zakrywania twarzy (z wyłączeniem oficjalnego wystąpienia) oraz zachowania dystansu społecznego". Zapewniono, że prof. Gliński "czuje się dobrze, nie ma żadnych symptomów choroby, pracuje zdalnie".

"Stosuje się do zaleceń służb sanitarnych. Test na obecność koronawirusa będzie miał przeprowadzony zgodnie ze wskazaniami GIS" - czytamy na stronie MKiDN. "Wicepremier pozostaje w izolacji, jest oddzielony także od rodziny i domowników (oddzielne mieszkanie)" - dodano.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP