Zamknij

Epidemia w ośrodku dla dzieci. Coraz więcej zakażeń, również u personelu

12.08.2020 20:01
Piszkowice koronawirus
fot. screen Google Maps

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem wśród podopiecznych i pracowników Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach na Dolnym Śląsku. Jednostka prowadzona przez siostry zakonne jest ogniskiem wirusa w regionie – do tej pory odnotowano tam 31 osób z zakażeniem.

Koronawirus w placówce leczniczo-opiekuńczej w Piszkowicach pojawił się na początku sierpnia – zdiagnozowano go u pięciu sióstr zakonnych. Mimo wysłania sióstr na kwarantannę, patogen przeniósł się na inne osoby z ZLO, w tym dzieci.

Pod koniec ubiegłego tygodnia przeprowadzono testy wśród wszystkich podopiecznych ośrodka i części personelu. Obawy okazały się słuszne, znaczna część mających kontakt z siostrami miała pozytywne wyniki na obecność koronawirusa.

Koronawirus w placówce opiekuńczej dla dzieci. Rośnie liczba zakażonych

Zobacz także

Wynik dodatni potwierdził się później u 14 osób z personelu i siedmiorga dzieci. Epidemia rozprzestrzeniła się dalej - sanepid z Kłodzka przekazał dziś PAP, że dodatnie testy na koronawirusa uzyskało kolejnych pięć osób personelu.

Na dzień dzisiejszy ośrodek funkcjonuje normalnie. Dzieci, u których wykryto zakażenie są izolowane w wydzielonej strefie

– przekazał sanepid z Kłodzka.

Zobacz także

Na szczęście stan zakażonych podopiecznych z ośrodka jest dobry. Wszystkie dzieci, u których wykryto zakażenie, przebywają na terenie zakładu.

RadioZET.pl/PAP