Zamknij

Nauczycielka zarażona koronawirusem. Cała klasa z rodzinami w izolacji domowej

09.09.2020 13:46
Koronawirus w szkole
fot. East News/Tomasz Jastrzebowski (zdjęcie ilustracyjne)

Płock. Koronawirus w prywatnej szkole podstawowej Zespołu Oświatowo-Konsultacyjnego „Profesor”. SARS-CoV-2 zaraziła się nauczycielka. 12 uczniów drugiej klasy razem z rodzicami przebywają w izolacji domowej. Dzieci uczą się zdanie.

U jednej z nauczycielek z Zespołu Oświatowo-Konsultacyjnego „Profesor” w Płocku wykryto koronawirusa. Jak przekazała dyrektorka tej placówki Barbara Dragan, 12 uczniów drugiej klasy wraz z rodzinami przebywa w izolacji domowej.

Płock. Koronawirus w szkole podstawowej

„Dzieci, które przebywają w izolacji domowej, zostały objęte nauczaniem zdalnym. Pozostali uczniowie są w szkole” – poinformowała Dragan. Dyrektorka przekazała, że klasa, w której uczyli się uczniowie, została odkażona zgodnie z zaleceniami sanepidu. Dragan dodała także, że szkoła otrzymuje wskazówki od sanepidu dotyczące wymaganych procedur. Dyrektorka oceniła współpracę jako idealną. „Dotyczy to także rodziców, którzy podeszli do zaistniałej sytuacji ze zrozumieniem i cierpliwością” – zaznaczyła.

Zobacz także

W szkole podstawowej Zespołu Oświatowo-Konsultacyjnego „Profesor” uczniowie na co dzień odbywają lekcje w wyznaczonych klasach. Dzieci nie zmieniają miejsc. „Przestrzegamy wszystkich zaleceń. Wszystkie obostrzenia są zachowane. To nie jest duża szkoła. Klasy nie są liczne” - wyjaśniła dyrektorka.

Szkoła podstawowa w Zespole Oświatowo-Konsultacyjnym „Profesor” to niejedyna placówka oświaty, w której potwierdzono koronawirus. W środę SARS-CoV-2 zdiagnozowano także u ucznia Zespołu Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie.

RadioZET.pl/PAP