Zamknij

Dwóch policjantów z komendy ma koronawirusa. 23 poddano izolacji

29.07.2020 17:25
Policja
fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

U dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Płocku badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem. Obaj przebywają na kwarantannie. W związku z wykryciem zakażenia u jednego z policjantów 23 innych poddano izolacji. Przebywają w domu i czekają na badania.

- Dwóch zakażonych koronawirusem policjantów przebywa na kwarantannie – powiedziała rzeczniczka płockiej policji mł. asp. Marta Lewandowska. Jak zaznaczyła, w przypadku jednego z funkcjonariuszy nie ma przesłanek do tego, by wiązać jego zakażenie z pełnioną służbą, natomiast w przypadku drugiego na razie nie wiadomo, co było źródłem zakażenia.

Policjanci, którzy mieli wcześniej kontakt z tym funkcjonariuszem zostali już odizolowani. Są to 23 osoby. Przebywają obecnie w domu. Zostaną poddani badaniom w kierunku koronawirusa

– wyjaśniła z rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka płockiej policji. W Komendzie Miejskiej Policji w Płocku zatrudnionych jest ok. 400 funkcjonariuszy.

Zobacz także

Przypomnijmy, że aktualny bilans koronawirusa w Polsce to 44146 przypadków zakażenia i 1694 ofiary śmiertelne. W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 512 nowych przypadków oraz poinformowało o śmierci 12 osób. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP