Zamknij

Koronawirus w kolejnym liceum. Uczeń zakażony, 40 osób na kwarantannie

28.09.2020 11:50
Płock
fot. III LO w Płocku/Google Street View

U jednego z uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku badanie potwierdziło zakażenie koronawirusem. W związku z tym cała klasa, do której uczęszcza uczeń, odbywa nauczanie zdalne. Na kwarantannę skierowano także 9 nauczycieli tej placówki.

Jak poinformowała dyrektorka III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Płocku Agnieszka Wierzchowska, zakażenie koronawirusem potwierdzono u ucznia drugiej klasy trzyletniego liceum.

- Klasa ta została skierowana na tryb zdalny nauczania w domu. Oddział ten liczy 31 uczniów wraz z uczniem, u którego wykryto zakażenie koronawirusem. Jednocześnie na kwarantannie przebywa od dzisiaj dziewięcioro nauczycieli – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

Zobacz także

Dodała, iż termin kwarantanny, zarówno dla uczniów klasy odbywającej zdalne nauczanie, jak i nauczycieli, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym uczniem, został wyznaczony do 2 października – uczeń ten ostatni raz był obecny w szkole 24 września.

Koronawirus w III LO w Płocku. Jeden z uczniów zakażony

Dyrektorka wyjaśniła, że szkoła została poinformowana o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z uczniów w sobotę późnym wieczorem. - Mamy przygotowane już wcześniej procedury, które w tym momencie zostały wdrożone. Przygotowania trwały już w niedzielę – podkreśliła Wierzchowska.

Zobacz także

Jak zaznaczyła, poza jednym oddziałem – klasą, skierowaną na zdalne nauczanie, w której potwierdzono zakażenie koronawirusem - pozostali uczniowie odbywają zajęcia stacjonarnie, w szkole. 

Przypomnijmy, że w poniedziałek 28 września 2020r. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1306 nowych przypadków. Poinformowano też o śmierci 15 osób. Od początku pandemii w Polsce koronawirusem zakaziło się natomiast 88636 osób, zanotowano także 2447 ofiar śmiertelnych. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP