Zamknij

Podkarpackie: Koronawirus wstrzymał zajęcia w wielu podstawówkach

02.03.2021 18:39
Koronawirus, wstrzymane lekcje w szkołach
fot. Arkadiusz Ziołek, East News

Kolejne szkoły i przedszkola w woj. podkarpackim zawieszają zajęcia stacjonarne z powodu zakażeń koronawirusem. We wtorek lekcje nie odbywały się w 55 placówkach: w 29 podstawówkach (klasy I-III), w dwóch szkołach specjalnych i w 24 przedszkolach.

Koronawirus wstrzymuje naukę stacjonarną najmłodszych uczniów szkół podstawowych na Podkarpaciu. Z danych przekazanych we wtorek PAP przez Mariolę Kiełboń z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wynika, że według danych z 2 marca w 29 szkołach podstawowych (z 1122), gdzie są zawieszone zajęcia, w 3 zajęcia są zawieszone całkowicie, a w 26 – częściowo.

Z 24 przedszkoli, w których nie odbywają się zajęcia, w czterech zostały one zawieszone całkowicie, a w 20 – częściowo. Z danych podkarpackiego kuratorium oświaty wynika też, że częściowo zajęcia zawiesiła również Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Rzeszowie, a podobna placówka w Jarosławiu zajęcia zawiesiła całkowicie. 

Koronawirus. Na Podkarpaciu zajęcia zawieszone w 55 placówkach

Łącznie zajęcia we wtorek są zawieszone w 55 placówkach. Powodem jest zakażenie koronawirusem głównie wśród nauczycieli, ale też wśród uczniów, a także kwarantanny i izolacje.

Większość placówek planuje zakończyć zawieszenie 5 marca. W jednym przypadku zajęcia zawieszono do 26 marca. Kiełboń zastrzegła, że daty, do których w placówkach tych będą zawieszone zajęcia stacjonarne, mogą się zmienić.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP