Zamknij

Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym. 22 osoby zakażone

16.09.2020 16:50
Szpital
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Ognisko koronawirusa wykryto w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy koło Białegostoku. Szpital poinformował w środę, że zakażonych jest 12 pracowników i 10 pacjentów. Zamknięto jeden oddział ogólnopsychiatryczny Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

""Na oddział nowi pacjenci nie będą przyjmowani do czasu wygaszenia ogniska epidemicznego, dwoje pacjentów przeniesiono na oddział zakaźny – poinformowała Polską Agencję Prasową w przesłanym komunikacie dyrektor szpitala Ewa Zgiet. Dodała, że przebywający w szpitalu pacjenci są bezpieczni.

Zobacz także

"Wprowadzony jest wzmożony reżim sanitarny, pracownicy i pacjenci wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej. Na bieżąco prowadzone jest ozonowanie pomieszczeń oddziału" – podał szpital. Cały czas pobierane są wymazy do badań pod kątem koronawirusa. W środę wykonano ponad 200 takich badań.

Podlaskie. Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym

Zastępca dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku Urszula Połowianiuk poinformowała, że sanepid czeka na informacje ze szpitala w Choroszczy na temat podjętych przez tę placówkę działań. Nie podano, ile osób jest skierowanych na kwarantannę. Tamtejszy szpital psychiatryczny podlega samorządowi województwa podlaskiego. Jest jednym z największych szpitali psychiatrycznych w kraju.

Zobacz także

Przypomnijmy, że w środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowało także o śmierci 10 osób. Od początku pandemii w Polsce koronawirusem zakaziło się 75734 osoby, a zmarło 2237. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP

C