Zamknij

Portugalia: Dziecko zmarło przy porodzie przez Covid-19

25.07.2020 19:18
Portugalia, śmierć noworodka na Covid-19
fot. East News

W szpitalu w Portugalii zmarło niemowlę, które będąc jeszcze w łonie matki zakaziło się koronawirusem. Zdaniem medyków do śmierci dziecka doprowadził Covid-19. - Zgon dziecka stwierdzono podczas porodu - poinformował w sobotę tygodnik „Expresso”.

Koronawirus u noworodka w Portugalii. Dziecko urodziło się przedwcześnie – w ósmym miesiącu ciąży. Opinię publiczną zaskoczyła nie tylko śmierć, a zakażenie koronawirusem, do którego doszło jeszcze w okresie prenatalnym.

Przypadek opisywany jest szeroko przez stołeczną gazetę „Express”. Nie jest to jednak pierwsza, a druga taka historia – gdy zakażenie przechodzi z matki na płód.

Covid-19 u noworodka. Dziecko zmarło przy porodzie

Zobacz także

Akt zgonu dziecka wskazuje, że przyczyną śmierci był Covid-19. Potwierdziły to już badania zespołu lekarskiego. Ekipa medyczna ze szpitala Amadora-Sintra wyjaśniła, że matka niemowlęcia była zakażona wirusem SARS-CoV-2, ale wykazywała objawów typowych dla Covid-19

Lizboński zespół naukowców Akademickiego Ośrodka Szpitalnego Północnej Lizbony (CHULN) szacuje, że dotychczas na całym świecie urodziło się 10 dzieci zakażonych koronawirusem. Szef ekipy badawczej przyznał, że zakażenie w okresie prenatalnym zdarza się niezwykle rzadko, a zdecydowana większość zainfekowanych matek nie ma żadnych objawów Covid-19.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP