Obserwuj w Google News

Portugalia. 61-latka zmarła po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19

PAP
1 min. czytania
10.04.2021 22:01
Zareaguj Reakcja

61-latka zmarła po przyjęciu szczepionki przeciw koronawirusowi - potwierdziło w sobotę ministerstwo zdrowia Portugalii. Resort odmówił podania informacji, jakiej firmy był to preparat.

szczepienie przeciw COVID-19
fot. JAVIER SORIANO/AFP/East News

Śmierć 61-letniej pacjentki nastąpiła w jednym ze szpitali na terenie północnej części Portugalii - oświadczono w komunikacie. Z informacji ministerstwa zdrowia wynika, że kobieta zmarła kilka godzin po zaszczepieniu przeciwko SARS-CoV-2. Resort sprecyzował, że pacjentka cierpiała "na zaawansowaną chorobę kardiologiczną". 

Redakcja poleca

Portugalia. 61-latka zmarła po przyjęciu szczepionki na koronawirusa

Tymczasem w sobotę rano minister zdrowia Marta Temido ogłosiła, że eksperci ministerstwa rozpoczęli przygotowywanie wytycznych w sprawie szczepienia drugą dawką osób, które przyjęły preparat koncernu AstraZeneca. Przypomniała, że w czwartek ministerstwo zaleciło, aby produkt ten podawać jedynie osobom, które ukończyły 60 lat.

W 10-milionowej Portugalii, gdzie do soboty użyto do szczepień ponad 2,1 mln dawek, obie dawki otrzymało już blisko 7 proc. populacji.

Z sobotnich szacunków resortu zdrowia wynika, że od końca marca utrzymuje się niska dynamika zgonów i zachorowań na Covid-19. Podczas ostatniej doby zmarło sześć osób, a zainfekowało się 601. W sumie potwierdzono już 16,9 tys. ofiar śmiertelnych Covid-19 oraz 826 tys. zakażeń koronawirusem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP